СТИЖУ КИША И ПЉУСКОВИ: Ево у којим деловима Србије се у наредна два сата очекује невреме

РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод (РХМЗ), најавио је да се у наредна два сата на истоку земље и у Војводини очекује променљиво облачно време са кишом и пљусковима.

СТИЖУ КИША И ПЉУСКОВИ: Ево у којим деловима Србије се у наредна два сата очекује невреме

Фото: Танјуг/Владимир Шпорчић

- На истоку и у Војводини у наредна два сата променљиво облачно, местимично са кишом и пљусковима са грмљавином - наведено је у саопштењу РХМЗ-а.

Подсетимо, како је раније саопштено, у Србији ће сутра бити претежно сунчано и топло. После подне у брдско-планинским пределима уз локални развој облачности тек понегде је могућа краткотрајна киша или пљусак са грмљавином.

Дуваће слаб и умерен, источни и југоисточни, а температура ће се кретати од 15 до 26 степени.

Чубрило најавио наставак нестабилности

Према прогнози метеоролога Марка Чубрила, наредних дана биће топлије у односу на протекли период али без високих температуре уз наставак повремених нестабилности.

У другом делу недеље би се уз развијање висинског циклона над истоком Европе атмосфера поново дестабилизовала те би уз чешћу појаву пљускова било и мало свежије уз максимуме који би се после четвртка кретали од +15 до +22 степена Целзијуса.

У овом моменту постоји одређене вероватноће да ће почетком јуна уследити мање отопљење, али по општим дугорочним, параметрима вероватно ће то бити краткотрајно.

Нема великих опасности од поплава

Нема великих опасности од поплава у Србији истакао је метеоролог Горан Михајловић. Он је навео да иако је стање са поплавама у Европи и околним земљама Србије критично, у самој Србији ниво воде није забрињавајући, али је важно да се ситуација прати.

Михајловић истиче да се у наредном периоду очекује топло, али и даље нестабилно време, док би јун месец био у просечним температурним вредностима.

- Киша је стала и следи краткотрајна стабилизација, у већини места биће без падавина. Температура ће ићи од 21 до 26 степени. Сутра има простора за сасвим ретку појаву локалних пљускова у брдско планинским пределима. Током наредне седмице и до краја месеца следи нам карактер нестабилног времена, максимална температура између 22 и 26, али са честом појавом пљускова са грмљавином - каже метеоролог Мијајловић.

БОНУС ВИДЕО: Пљусак у Београду

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

МЕСИ И ДРУЖИНА НА ТЕШКОМ ИСПИТУ: Швајцарци желе да сруше светског шампиона и испишу историју!