СУНЦЕ, ОБЛАЦИ И ПОНЕКА КАП КИШЕ: Временска прогноза за четвртак, 20. април
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод дао је најновију временску прогнозу за наредних седам дана.
Фото: А. Стевановић/Танјуг
ВРЕМЕ У СРБИЈИ
У Србији променљиво облачно са дужим сунчаним интервалима и топлије.
После подне углавном у брдско-планинским пределима местимично са краткотрајним пљусковима уз могућност грмљавине.
Ветар слаб и умерен, на истоку повремено и јак, северни и северозападни.
Најнижа температура од 2 до 9 степени, а највиша од 16 до 21 степен.
ВРЕМЕ У БЕОГРАДУ
У Београду пре подне претежно сунчано, после подне променљиво облачно, суво и топлије.
Ветар слаб и умерен, северни и северозападни. Најнижа температура од 6 до 8 степени, највиша око 19 степени.
ПРОГНОЗА ЗА НАРЕДНИ ПЕРИОД
До недеље се очекује променљиво облачно време уз мањи пораст температуре.
У већини места биће суво уз дуже сунчане интервале, а киша и краткотрајни пљускови, понегде праћени грмљавином очекују се углавном у брдско-планинским пределима.
Највиша температура од 19 до 23 степена.
Од понедељка нестабилно у целој Србији са повременом кишом, пљусковима и грмљавином.
sputnikportal.rs
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)