СТИЖЕ НАМ ОЛУЈНИ ВЕТАР: Погоршање времена у другој половини седмице
ПРЕТХОДНИХ дана време у Србији било је веома променљиво и хладно, повремено са падавинама, али ветар је углавном био слаб. После дужег периода са слабим ветровима, среда и петак донеће нам врло ветровито време.
Фото: А. Стевановић
У Србији ће у среду бити веома ветровито. Изнад нашег подручја биће изражен градијент ваздушног притиска, односно разлика, јер ће се изнад севера и запада Србије и Балкана налазити виши ваздушни притисак, а изнад истока Србије и Балкана налазиће се снижен ваздушни притсак, наводи метеоролог Ђорђе Ђурић.
Таква синоптичка ситуација условиће да у Србији у среду буде веома изражено северозападно висинско струјање.
У већем делу Србије у среду ће дувати умерен до јак северозападни ветар, уз ударе преко 40, па и преко 50 км/х, док ће најјачи ветар дувати на истоку Србије.
У Тимочкој и Неготинској Крајини и на планинама источне Србије северозападни ветар имаће повремено олујне ударе и преко 60-70 км/х, па се препоручује опрез и на отвореном, али и у саобраћају.
Добра вест је да ће у среду бити сунчано и да се очекују просечне температуре за април. Максимална температура биће од 15 до 20°C, у Београду до 17°C.
Најјачи ветар дуваће пре подне и средином дана, док би крајем дана ветар ослабио, а у ноћи ка четвртку биће у скретању на слаб јужни.
Током четвртка дан ће бити прави пролећни, уз сунчано време и слаб јужни и југоисточни ветар, а максимална температура биће од 18 до 24°C.
Иначе, у другој половини седмице над северозападом Европе и изнад Атлантика налазиће се веома снажан циклон, који ће донети орканску олују Британским острвима. Под утицајем овог циклона, у северном Јадрану формираће се секундарни циклон, који ће јачати и у петак ће се својим центром премештати преко севера Србије и Панонске низије према централној Европи.
Осим што ће овај циклон донети Србији јаче погоршање времена, донеће и кошаву. У Србији ће у петак дувати умерен до јак југоисточни ветар, у кошавском подручју (Поморавље, Подунавље, Београд, Војводина) и веома јак, а на југу Баната и у доњем Подунављу са олујним ударима и преко 80 км/х.
Према крају дана ветар ће ослабити и бити у скретању на западни.
Током већег дела викенда ветар ће бити слаб, а у недељу после подне и увече поново ће почети да дува кошава, а југоисточни ветар биће јак, на југу Баната и са олујним ударима.
(Телеграф)
Препоручујемо
ТАМНИ ОБЛАЦИ ИЗНАД БЕОГРАДА: Какво нас време очекује у престоници и остатку Србије
11. 04. 2023. у 12:19
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)