ГРАД ЗАСУО СЕЛА ГОРЊЕГ МИЛАНОВЦА: Велико невреме - падале леденице величине грашка
ГРАД величине ситнијег грашка погодио је села Каменица и Дружетићи у околини Горњег Милановца.
FOTO: Privatna arhiva
Око 17.15 часова дошло је до невремена у горњемилановачком крају, а у селима Дружетићи и Каменица падао је град величине ситнијег грашка.
Бранко Танасковић из Пољопривредно саветодавне службе у Чачку рекао је за РТС да их је невреме затекло у обиласку воћњака и да је изузетно необично да пре априла грми и пада град.
Осим већих излива и наноса на саобраћајницама, није било значајније штете и последица на воћњацима, који су у интензивним обрадама, као ни на повртарским и ратарским културама, рекао је Танасковић.
БОНУС ВИДЕО:
СКАЧЕ НА ГЛАВУ У ДЕВЕТОЈ ДЕЦЕНИЈИ: Иако се бака Јелица креће уз помоћ штапа, разбија све стереотипе
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)