ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО СРБИЈУ: Епицентар у региону Бујановца, процењен на три степена Меркалијеве скале
СЛАБ земљотрес јачине 2,3 степена Рихтерове скале регистрован је данас после подне у региону Бујановца.
Фото: Илустрација/Unsplash
Републички сеизмолошки завод је саопштио да је земљотрес забележен у 17.19 часова.
- Теоријски интензитет у епицентру процењен је на ИИИ степена Меркалијеве скале. Земљотреси оваквог интензитета не могу изазвати оштећења на објектима у епицентралној области - напомињу у сеизмолошком заводу.
Сеизмолошки завод Србије објавио је претходно да је данас у 12.38 сати регистрован потрес и на подручју Бора. Јачина земљотреса била је 2,1 степен по Рихтеру. Ово је други дан да серија земљотреса погађа источни део Србије.
Апарати Сеизмолошког завода Србије, подсетимо, јуче су на територији наше земље забележили укупно седам потреса. У овом делу Србије потреси су се осетили у Доњем Милановцу, Мајданпеку и Бору.
(Курир)
БОНУС ВИДЕО: СПАСИОЦИ ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ У ТУРСКОЈ - Из рушевина спасили женску особу
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (2)