Расписан конкурс за пошумљавање

Андријана Нешић

30. 01. 2023. у 19:00

Министарство заштите животне средине расписало је данас Јавни конкурс за доделу средстава за суфинсансирање реализације пројеката пошумљавања у циљу заштите и очувања предеоног диверзитета у 2023. години.

Расписан конкурс за пошумљавање

Фото З. Глигоријевић

Министарство заштите животне средине ове године определило је 100 милиона динара за повећање пошумљености територије Републике Србије.

Ова средства додељују се за суфинансирање набавке садница и извођење радова за пошумљавање земљишта  аутохтоним врстама дрвећа и жбуња, на земљишту које је у надлежности јединица локалне самоуправе.

Конкурс се односи на пошумљавање деградираних површина, стварање ветрозаштитних појасева, пошумљавање у заштићеним подручјима, пошумљавање градских шума и паркова као и осталих видова пошумљавања јавних површина у циљу заштите животне средине.

Сви детаљи конкурса могу се видети на сајту Министарства заштите животне средине.

Право учешћа на конкурсу имају јединице локалне самоуправе, а конкурс је отворен до 14. фебруара. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ДЕДА МИ ЈЕ РОМ: Истина о Пријином пореклу - има ромске крви Филип и Брена то знају, не смета им