БИЋЕ И ПЉУСКОВА: Киша ће ускоро прећи у снег, а ево када можемо очекивати престанак падавина
ВРЕМЕ у Србији умерено до потпуно облачно и натпросечно топло, местимично с кишом, понегде и краткотрајним пљусковима.
Фото: Д. Балшић
Јутарња температура од 6 до 12, највиша дневна од 9 на северу Војводине и истоку Србије до 18 степени у централним и јужним крајевима земље, саопштио је РХМЗ.
Ветар слаб и умерен, у кошавском подручју и на планинама и јак, јужни и југоисточни. Пре подне на северозападу, а после подне и увече на западу, ветар ће бити у скретању на северни и западни.
Време у Београду
У Београду претежно облачно, повремено с кишом. Ветар слаб и умерен, југоисточни.
Јутарња температура од 10 до 12, највиша дневна око 17 степени.
Време наредних дана
У Србији у недељу облачно с кишом која ће после подне и увече, уз захлађење, на западу и југозападу Србије, као и на планинама, прећи у снег. Дуваће умерен, на северу и истоку и јак западни и северозападни ветар.
Током ноћи ка понедељку, уз даљи пад температуре, у већини предела доћи ће до преласка кише у снег, изузев југа Србије, где ће и даље падати киша.
У понедељак у већем делу хладно, на северу Србије суво уз делимично разведравање и слаб јутарњи мраз, у осталим крајевима претежно облачно, местимично са снегом уз формирање мањег снежног покривача и у нижим пределима.
На југу Србије топлије са кишом, која ће тек увече и током ноћи краткотрајно прећи у суснежицу и снег.
Увече и током ноћи постепени престанак падавина.
У уторак ујутро слаб до умерен мраз, током дана претежно сунчано и хладно. Затим умерено до потпуно облачно.
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)