ТОРТУРА ПРИШТИНЕ СЕ НАСТАВЉА: Ухапшеном Србину на Космету одређен једномесечни притвор
ШЕЗДЕСЕТЧЕТВОРОГОДИШЊЕМ Гаврилу Милосављевићу ухапшеном у четвртак поподне у Исотку на Космету, по захтеву Специјалног тужилаштва, судија за претходни поступак Посебног одељења Основног суда у Приштини, одредио је синоћ притвор у трајању од месец дана.
Фото Д.З.
Овог расељеног Србина специјално тужилаштво у Приштини терети за наводне ратне злочине односно за наводни масакр у затвору Дубрава код Истока у мају месецу 1999. године.
- Специјално тужилаштво саопштава да је у оквиру истраге о убиствима и злостављању затвореника у Затвору Дубрава, током рата на Косову, "донело решење о проширењу истраге против окривљеног Г. М. због основане сумње да је физички злостављао затворенике тог затвора и учествовао у убиству већег броја затвореника током маја 1999. године - наведено је у саопштењу тужилашта поводом одреживања притвора Милосављевићу који је ухапшен када је као расељнео лице из централне Србије отишао у Исток да реши проблем око имовинског спора.
Како су "Новостима" саопштили чланови породице Милилосављевић, Гаврило је отишао да реши имовински спор као и да је до сада на Косово и Метохијиу одлазио безброј пута.
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (1)