ВЕСИЋ: Продужен рок за попис висећих мостова, од 66 пописаних 9 за рушење

Новости онлајн

22. 11. 2022. у 15:12

ДОДАТНИ рок који је министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић дао градовима и општинама у Републици Србији да попишу висеће мостове и утврде у каквом се стању налазе, јуче је истекао.

ВЕСИЋ: Продужен рок за попис висећих мостова, од 66 пописаних 9 за рушење

Фото Танјуг

Од 145 локалних самоуправа које су добиле налог 126 урадило је попис и извршило процену стања, а 19 није послало извештај.

- Пописано је 66 висећих мостова, од чега је за 9 утврђено да су за рушење, за 46 мостова да захтевају санацију и да је 11 мостова у добром стању. Надлежне локалне инспекције сада имају обавезу, по закону, у складу са проценом коју су учинили, да забране коришћење појединих од тих мостова, као и да наложе рушење или санацију оних мостова чије стање то захтева. Налог да се изврши рушење мостова чија санација није могућа као и да се санирају они где је то могуће добиће локалне самоуправе од Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.

Извештај нису доставиле локалне самоуправе: Бачки Петровац, Блаце, Бујановац, Велика Плана, Власотинце, Врбас, Жабари, Жагубица, Инђија, Ириг, Књажевац, Лозница, Љиг, Нова Црња, Прокупље, Рума, Сремска Митровица, Суботица и Чајетина - изјавио је министар Весић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

НОВАК ЂОКОВИЋ ДОНОСИ ОДЛУКУ БЕЗ ПРЕСЕДАНА?! Његови навијачи, али и они који га не подносе - гледају и не верују