САХРАЊЕН ХЕРОЈ СА КОШАРА ПЕРА КАРАПАНЏА: Саборци и пријатељи кроз сузе певали песму посвећену јунацима одбране отаџбине (ВИДЕО)

ХЕРОЈ борбе на Кошарама Пера Карапанџа сахрањен је данас на гробљу у Јакову, у присуству породице, пријатеља и сабораца.

САХРАЊЕН ХЕРОЈ СА КОШАРА ПЕРА КАРАПАНЏА: Саборци и пријатељи кроз сузе певали песму посвећену јунацима одбране отаџбине (ВИДЕО)

Фото: Новости

Карапанџа, који је преминуо 28. октобра, је сахрањен уз звуке "Песме јунака са Кошара", коју су кроз сузе певали његови саборци и пријатељи.

Ветеран најтеже битке НАТО агресије је добровољно стао на браник отаџбине, у 20. години живота.

Награђен је орденом за храброст.

Иза њега су остали супруга, син, сестра, мајка и отац.

Фото: Новости

Вест о његовој смрти је за "Новости" потврдио и ратни друг Дарко Анђелковић Рашке, који је рекао да је сувишно рећи било шта за човека који је тако млад бранио своју земљу.

- Спреман и живот да да за њу. Ретко храбар и поштен човек. Нажалост, напушта нас рано и надам се да ће бити у друштву Обилића и Југовића. Изненадна смрт нашег брата по оружју нас је јако дирнула, везују нас ратни дани и борбе у који смо ишли певајући - рекао је Дарко за "Новости".

Фото: Фејсбук

Он је рекао и да се Пера за живота борио да браћа која су живот дали на Кошарама не оду у заборав.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.

03. 07. 2026. у 15:08

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (8)

ФИКСНЕ ПРОТЕЗЕ КОД ДЕЦЕ И ОДРАСЛИХ: Први корак ка здравом и лепом осмеху