ВУЧИЋ УПУТИО ТЕЛЕГРАМ САУЧЕШЋА ПОВОДОМ СМРТИ ЉУБИШЕ РАКИЋА: "Са тугом сам примио вест о смрти"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић упутио је поводом смрти академика Љубише Ракића телеграм саучешћа његовој породици и Српској академији наука и уметности, саопштила је вечерас служба за сарадњу с медијима председника Републике.
Фото: Танјуг
- Са тугом сам примио вест о смрти академика Љубише Ракића, поштованог члана научне заједнице чија је репутација далеко надилазила границе наше земље и човека који је не само кроз струку, већ и кроз јавне наступе показивао колико воли своју земљу.Академик Ракић је у области медицинске науке сврстао Србију у сам врх светских научних токова, а његова богата стручна заоставштина ће наставити да утире пут младим генерацијама научника, који ће у његовом раду налазити инспирацију и узор.Изражавам дубоко саучешће породици, колегама и поштоваоцима академика Љубише Ракића. Нека почива у миру - наводи се у телеграму саучешћа председника Вучића.
Академик Љубиша Ракић, члан Српске академије наука и уметности и један од најугледнијих српских научника из области медицине, после краће болести преминуо је у 91. години у Београду, саопштила је раније вечерас САНУ.
БОНУС ВИДЕО:
КАРАЂОРЂЕВО ЗВОНО ОДЈЕКУЈЕ 210 ГОДИНА: Вожд га је даровао да би објавило слободу народу
Препоручујемо
"ЈА САМ ВАМ ОПЉАЧКАО СТАН" Миленин сусрет са лоповом - све је признао, а њен потез сведочи о томе колика је величина била
14. 10. 2022. у 20:24 >> 20:55
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (110)