СКИДАЈУ МАЈИЦЕ СА СРПСКИМ ОБЕЛЕЖЈИМА: Полиција лажне државе претреса окупљене на улазу на Газиместан

Новости онлајн

28. 06. 2022. у 13:35

НАКОН литургије у манастиру Грачаница стотине окупљених грађана кренуле су, како својим возилима тако и организовано аутобусима, на Газиместан, где ће патријарх Порфирије служити помен страдалим косовским јунацима.

СКИДАЈУ МАЈИЦЕ СА СРПСКИМ ОБЕЛЕЖЈИМА: Полиција лажне државе претреса окупљене на улазу на Газиместан

Фото: Косово онлајн

Патроле полиције присутне су у знатно већем броју него прошле године. 

На улазу на простор Газиместана код Приштине претресају торбе, а грађанима који имају мајице са српским националним обележјима траже да их скину.

Окупљање за сада тече без инцидената, а очекује се да ове године дође више људи него претходних. 

Полиција, која је јуче најавила повећање безбедносних мера, ово подручје надгледа и дроновима. 

Осим Срба са Косова, на обележавање Видовдана дошли су и многи из Србије и Црне Горе.

Простор Газиместана крај споменика српским јунацима је централно место обележавања Видовдана на Косову. 

(Косово онлајн)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (4)

ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом