ВАЖНО ЗА ПЕНЗИОНЕРЕ Вучић најавио: Укупно повећање од 19,1 одсто
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је да ће укупно повећање пензија бити 19,1 одсто.
Фото Новости
- Ми не желимо, иако за то нисмо ни криви ни заслужни, да наши људи не живе исто, ми желимо да наши људи живе боље. Зато ће пензије бити повећање 19.1 одсто, то је највеће повећање, и боримо се за сагласност са ММФ-ом. Добили смо сагласност на ПЦИ аранжман са њима - открио је он.
Председник је рекао да је мало ко то очекивао и веровао у снагу српских јавних финансија.
- Двоцифрено повећање плата ће бити, а минималац ће још додатно бити повећаван. Тиме ћемо покушавати да смањимо јаз између богатијих и сиромашних, а приватни сектор морамо да чувамо. То су велике и важне ствари. Ја желим да вам кажем да је стопа раста у првом кварталу била 4.4 одсто, процена за други квартал је 4 одсто. Ту нам добар део носе услуге, грађевинарство, пољопривреда - рекао је Вучић.
Он је истакао да индустрија мора да иде боље и јаче, и да има раст од 1.5 до 1.9 одсто, али да то мора много боље.
Препоручујемо
ВУЧИЋ: Два сата су трајали разговори са радницима Фијата, мислим да смо близу договора
25. 06. 2022. у 11:11 >> 12:04
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (1)