КРАЉ АЛЕКСАНДАР ЈЕ БИО ПРВА ЖРТВА ФАШИЗМА: Министар Вулин положио ловоров венац на месту убиства југословенског владара у Марсељу

Новости онлине

21. 06. 2022. у 09:47

МИНИСТАР унутрашњих послова Републике Србије Александар Вулин, који ће се данас састати са највишим руководиоцима компаније "Ербас" у Марсељу, положио је ловоров венац на спомен-плочу на месту где је убијен Александар Први Карађорђевић, а потом положио и цвеће на меморијални споменик краљу Југославије Александру Првом и француском министру иностраних послова Жан Лују Бартуу.

КРАЉ АЛЕКСАНДАР ЈЕ БИО ПРВА ЖРТВА ФАШИЗМА: Министар Вулин положио ловоров венац на месту убиства југословенског владара у Марсељу

Фото: МУП

- Краљ Александар Први Карађорђевић, краљ Југославије, био је прва жртва фашизма. Убила га је удружена немачка и италијанска служба, заједно са усташама и пробугарским ВМРО-ом. Владо Черноземски је само повукао обарач, тај непоменик и није много важан, али су важне силе које су се уротиле да униште Југославију, а са њом на првом месту да униште и Србију и српски народ - поручио је министар унутрашњих послова Александар Вулин из Марсеља. 

Фото: МУП

Фото: МУП

- Ми Срби лако заборављамо. Скоро смо заборавили витешког краља Александра Првог Ујединитеља. У Београду нема ни једне једине улице, нема ни један једини споменик. Овде на месту своје трагедије, овде на месту где је убијен краљ Александар, али где је убијена и идеја о једном, а троједном народу, морамо се сетити да Срби не смеју да дозволе да им други пишу историју. Морамо се сетити да смо ми увек били на правој страни историје, а да они који нас данас уче где би требало и како би требало да будемо су увек били на погрешној страни историје. Срби, сећајте се свог краља, али сећајте се и свих жртава које су Срби поднели за слободу. Сваку жртву коју заборавимо је једна нова жртва у будућности, сваког претка кога заборавимо је једна нова жртва наших потомака - поручио је министар унутрашњих послова Александар Вулин у Марсељу, истакавши да је поносан на Србију и српски народ који припадају оној бољој, слободарској и антифашистичкој страни света.

Фото: МУП

БОНУС ВИДЕО: МАЛА СРПСКА СВЕТА ГОРА - Са Каблара прелеп поглед из стакленог видиковца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

Коментари (1)

СРБИЈА НАБАВЉА НАЈМОЋНИЈЕ ПВО СИСТЕМЕ Вучићева хитна најава: За два или три месеца обавестићемо јавност