ПОСАДЕ БВП ВЕЖБАЈУ СА МАЉУТКАМА И ТОПОВИМА: Механизоване јединице Прве бригаде копнене војске на практичној обуци (ФОТО)
У МЕХАНИЗОВАНОМ батаљону Прве бригаде копнене војске у Бачкој Тополи у току је интензивна обука војника на служењу војног рока генерације „децембар 2021“ и професионалних војника на додатном оспособљавању, саопштено је вечерас из Министарства одбране.
Фото Војска Србије
Реч је о редовном обучавању за извршавање колективних задатака у саставу послуга борбеног возила пешадије М-80А које пролазе војници на служењу војног рока и професионални војници који су у претходном периоду примљени у јединицу.
Након успешно завршене теоретске наставе и обуке на тренажерима, војници на дужностима нишанџија и возача овог борбеног возила, на полигонима у касарни практично увежбавају тактичке радње и поступке за извршење бојевих гађања.
Како би у потпуности били оспособљени за обављање дужности, током обуке се усавршавају и технике управљања борбеним возилима у различитим условима.
У наставку следи реализација програмских школских и бојевих гађања из наоружања рода оклопних јединица, на којима ће у пракси бити проверена оспособљеност војника за извршавање ватрених задатака.
Обука војника на служењу војног рока и професионалних војника се у Бригади реализује током целе године, а додатним оспособљавањем, које се редовно спроводи у свим јединицама Војске Србије, професионални војници се обучавају за више дужности у оквиру свог рода или службе, чиме се унапређује укупна оспособљеност јединице, додају из Министарства одбране.
Препоручујемо
БЕЗБЕДНО НЕБО НАД СРБИЈОМ: Обука на ракетним системима куб у 250. ракетној бригади
17. 05. 2022. у 18:22
ГРМЕ ТЕНКОВИ ЧЕТВРТЕ БРИГАДЕ: Редовна обука тенковских јединица ВС (ФОТО)
10. 05. 2022. у 22:22
ОЧЕКУЈТЕ ПРЕЛЕТЕ АВИОНА: Поводом Дана победе ваздухоплови Војске Србије изнад 17 градова
09. 05. 2022. у 00:27
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)