КОМПЛЕТАН ПЛАН ЗА ДВЕ НЕДЕЉЕ: Министар одбране Небојша Стефановић о служењу војног рока
МИНИСТАР одбране Небојша Стефановић изјавио је да очекује да ће у наредне две недеље имати израђен план са комплетним анализама и најбољим решењима везано за поновно увођење редовног служења војног рока.
Фото Танјуг
Стефановић, каже да су Министарство одбране и Војска Србије формирали радне групе које анализирају све сегменте од финансијских, преко аспекта обуке до регрутације и селекције, који ће бити презентовани председнику Александру Вучићу.
- Као што је председник Вучић и рекао, Србија је војно неутрална земља и као таква сматрам да треба да има обавезни војни рок, баш као што га имају и Аустрија и Швајцарска.
Његовим увођењем би, пре свега, појачали одбрамбене капацитете наше земље - рекао је Стефановић.
Препоручујемо
БЕСКРАЈНО ХВАЛА НАШИМ ПРЕЦИМА: Министар Стефановић поводом Дана победе и Дана Европе
09. 05. 2022. у 11:09
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Нови силовит удар Ирана; Трамп објавио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
ПРОЈЕКТИЛИ ПАДАЈУ НА ДУБАИ: Погледајте невероватан снимак, снажна експлозија (ВИДЕО)
Дописници агенције АФП чули су снажну експлозију у Дубаију у суботу, а један од њих видео је облак дима како се уздиже изнад града.
28. 02. 2026. у 16:42
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)