ВУЛИН УПОЗОРИО: Предузмите све мере заштите од пожара како би нам празници протекли добро
МИНИСТАР унутрашњих послова Александар Вулин, који је обишао ватрогасце који и на дан празника у Командно-оперативном центру Управе за ванредне ситуације у Београду раде, апеловао је на грађане да буду одговорни и да уколико Први мај – Дан рада славе на неком од излетишта предузму све мере заштите од пожара.
Фото: МУП
- Од почетка године избило је 5.955 пожара на отвореном у којима су две особе изгубиле живот. Будимо опрезни и одговорни првенствено због себе, али и због наших ватрогасаца који су ту када год је тешко и када нам је помоћ потребна. Одговорним понашањем учинимо да припадници Сектора за ванредне ситуације, који дежурају на излетиштима широм Србије, омогућимо да празник проведу без интервенција - поручио је министар Вулин.
Нагласио је да је највећи број пожара на отвореном изазван нашом непажњом и немарношћу.
Министар је путем тетра система ватрогасцима пожелео да им дан прође мирно и захвалио им се на свим годинама које су посветили и труду који су уложили у спасавање наших грађана и њихове имовине.
- Надам се да ће бити досадан, дуг дан, да ће наши суграђани водити рачуна о томе да не изазивају пожаре на отвореном, да не раде ништа што не би требало да раде. Надам се да ће овај празник бити вредан понављања, а и ми у њему. Драге колеге честитам вам нови Командно-оперативни центар, али желим да вам се захвалим за време, године, труд, посвећеност. Колико год наши суграђани некада не размишљали о себи ми смо ту да бринемо о њима. Живела Србија - поручио је министар Вулин.
БОНУС ВИДЕО - ДЕСАНТ ВОЈСКЕ СРБИЈЕ: Акција специјалаца на Батајници
Препоручујемо
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1. МАЈ: Негде пљускови, очекује се смена сунца и облака
01. 05. 2022. у 01:21
ОВО ЈЕ НАЈВАЖНИЈА ФОТОГРАФИЈА 20. ВЕКА: Избор британског часописа ће вас изненадити
30. 04. 2022. у 22:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"
САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.
12. 06. 2026. у 17:33
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
МАЦА НАПУСТИО ПОРОДИЧНИ ДОМ: "Не могу више! Рекао сам да је волим и изашао из стана"
ДРАГАН Маринковић Маца је недавно говорио о тешким животним тренуцима током рата у Сарајеву када је требало да напусти породични дом.
12. 06. 2026. у 13:09
Коментари (0)