ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА ФЕБРУАРА: Метеоролог открива враћају ли се снежни дани - пребрзо смо отишли из минуса у плус

Новости онлајн

11. 02. 2022. у 11:50

ПРЕМА прогнозама метеоролога, после неколико дана са температурама изнад просека, вечерас стиже наоблачење са кишом која ће у брдско-планинским пределима прећи у снег.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА ФЕБРУАРА: Метеоролог открива враћају ли се снежни дани - пребрзо смо отишли из минуса у плус

Фото: Танјуг/С.А.

Значи ли то да нам се враћају снежни дани?

До краја фебруара температуре ће остати изнад просека и више неће бити праве зиме, изјавио је метеоролог Ђорђе Ђурић.

Пролеће усред зиме нас, дакле, неће напустити и временска прогноза ће многе обрадовати.

Фото: Принтсцреен

Још је данас могуће пролазно наоблачење са кишом, а исти сценарио очекује се наредне среде. Током свих осталих дана температуре ће бити изнад просека за ово доба године - од 5 до 10 степени. Снега, према најавама Ђорђа Ђурића, неће бити.

- Отишли смо брзо из минуса у плус, и ево сада је у Сјеници минус 8, а током дана ће температура доћи до 10 степени. Велике су температурне разлике и то је проблем за хроничне болеснике – каже метеоролог.

Након среде, када се очекује наоблачење са кишом, понегде и са којом пахуљом, температуре опет иду до 15 степени, најављује метеоролог.

Рано је, каже, говорити о прогнози за март, али подсећа да је 1. марта 2018. године у Сомбору измерено минус 27 степени. Одмах сутрадан температура је отишла у плус.

(Пинк)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ХИТНО МОРАШ ДА НАПУСТИШ УКРАЈИНУ Амерички председник упозорио Зеленског: Владимире, постоји претња