СРПСКИ “ОКЛОП”: Посаде тенкова М-84 и БВП М-80 на зимској обуци
У ЦЕНТРУ за обуку копнене војске у Пожaревцу у току су специјалистичка обука војника на служењу војног рока генерације „децембар 2021“ и додатно оспособљавање професионалних војника рода оклопних јединица.
Фото: Министарство одбране
На тенковима М-84 и борбеним возилима пешадије М-80А војници се оспособљавају за дужности нишанџија и возача. Пре преласка на борбена средства, у процесу обучавања користе се и тренажери, који омогућавају индивидуалну обуку и обуку посада за извршавање ватрених и тактичких задатака у свим условима.
У завршном сегменту ове фазе обучавања војницима предстоји реализација школских и бојевих гађања из наоружања оклопних јединица и савлађивање техника управљања борбеним возилима у теренским условима, како би били у потпуности оспособљени за обављање својих дужности на тенку и борбеном возилу пешадије.
Фото Војска Србије
Специјалистичка обука војника на служењу војног рока завршава се провером оспособљености за извршавање задатака у оквиру послуга, посада и тимова, након чега следи колективна обука у јединицама Војске Србије до завршетка служења војног рока. Професионални војници ће, након додатног оспособљавања у Центру за обуку копнене војске, стечена знања и вештине примењивати на својим дужностима у тенковским и механизованим јединицама Војске Србије.
Препоручујемо
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (1)