ХИТАН АПЕЛ ЗА ПОМОЋ: Анастасија се бори са опаком болешћу, свако од нас може да помогне

Новости онлине

08. 01. 2022. у 17:12

ХУМАНИТАРНА фондација БУДИ ХУМАН прикупља новчана средства за Анастасију Гавриловић (25).

ХИТАН АПЕЛ ЗА ПОМОЋ: Анастасија се бори са опаком болешћу, свако од нас може да помогне

Фото: Фондација "Буди хуман"

Услед константног умора и увећања лимфних жлезда, Анастасија посећује лекара. Након дуготрајних испитивања, крајем маја 2017. године дијагностификована јој је акутна лимфобластна леукемија.

Након неуспелих циклуса хемиотерапије, Анастасији је урађена хаплоидентична трансплантација коштане сржи, у болници Ацибадем у Истанбулу. Донор је била њена мајка, чије су здраве матичне ц́елије потпуно замениле нездраве.

Међутим, њено здравље се компликује стањем опасним по живот – хронични облик ГвХД-Графт версус хост дисеасе-а, такозвана болест “калем против домаћина“. ГвХД је озбиљна компликација која прати поступак трансплантације матичних ћелија. То је стање које се развија када имунолошке ћелије донора нападну ткива примаоца. Докле год се нове ћелије не привикну на Анастасијин организам, реакције ће бити непредвидиве и неопходно је хитно реаговати да не би дошло до знатних оштећења органа, стога се средства прикупљају за терапије за контролисање имунолошких реакција, за неопходне специјалистичке прегледе, анализе, лаборатријске анализе, терапије, потребне интервенције.

Фото: Фондација "Буди хуман"

Иако се у свету веома мало улаже у побољшање терапија за ГвХД, тим лекара Ацибадем-а развио је најнапредније видове лечења који су се показали веома ефикасним као шанса за Анастасијину даљу борбу за живот!

Да Анастасија живи! Будимо хумани!

Помозимо Анастасији!

Слањем СМС поруке: Упишимо 396 и пошаљимо СМС на 3030

Слањем СМС поруке из Швајцарске: Упишимо хуман396 и пошаљимо СМС на 455

Уплатом на динарски рачун: 160-486124-02

Уплатом на девизни рачун: 00-540-0002344.5

ИБАН: РС35160005400002344587

СWИФТ/БИЦ: ДБДБРСБГ

Уплатом платним картицама путем линка: Е-донирај

Уплатом са вашег ПаyПал налога путем линка: ПаyПал

Скенирањем НБС ИПС QР код-а на вашој мБанкинг апликацији: НБС ИПС QР код

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

АМЕРИКА ПРЕТИЛА, ДАНСКА ПРОДАЛА ОСТРВА ЗА 630 МИЛИОНА $: Копенхаген дао острва за 630 милиона