"НЕМА МУ НИ ТРАГА НИ ГЛАСА": Огласио се друг Сплићанина који је нестао у Београду, тражиће снимке са камера
МЛАДИЋ из Сплита Матеј Периш још није пронађен, а како је његов пријатељ рекао нема нових информација о нестанку 27-годишњака.
Фото: Фејсбук/AP Photo/Marko Drobnjakovic
Ипак, очекује новости у вези са снимцима надзорних камера локала из Бетон хале, где је и клуб Готик у ком је Матеј Периш последњи пут виђен.
Објашњава да их је седморо дошло из Хрватске, те да су најпре отишли на вечеру у Амбар, такође у Бетон хали.
- Нисмо знали где ћемо после. Видели смо да се чека на улаз у Готик, да је клуб, одлучили смо да причекамо, онда смо ушли смо унутра и све је било у најбољем реду. Никаквих сукоба није било у клубу - објашњава Матејев друг, све од почетка.
Даље каже да су "имали базу" у једном делу клуба, те да су се кретали, али враћали на исто место.
- Тако је и он у једном моменту отишао - да направи ђир, до вц-а, или је видео неке женске, па отишао да прича са њима. Након тога 20, 30 минута схватимо да се он још није вратио. Почињемо да га тражимо по клубу, да идемо до врата, по тоалетима, да га тражимо, али га нисмо нашли. Узимамо јакне и схватамо да он уопште није узео своју - каже, додајући да је његова остала у гардероби, са осталим јакнама: - А њега нема нигде!
Саговорник, врло узрујан, наводи да су несталог пријатеља тражили око сат времена, и око клуба.
- Мислили смо да је евентуално отишао с неком девојком, нисмо хтели да одмах дижемо панику. Отишли смо до апартмана, мало да одморимо. Мислили смо да ће се ујутро јавити или ћемо ићи у полицију - каже : - Нестао је, нема му трага ни гласа и ср**е је велико.
Потврђује да му је мобилни телефон искључен све време, истичући да му се сваки траг губи у клубу, не негде ван. Додаје и да је породица у Сплиту обавештена.
- Тренутно се ради на томе да се добију снимци видео надзора у тој Бетон хали по клубовима, да се види је ли он уопште изашао из клуба. И ако је изашао из клуба и где је кренуо. Ако није изашао из клуба, да знамо да није изашао из клуба, да се проблем ту десио. Ми још ништа не знамо, никакве информације немамо још.
Полиција ради на прегледу тих снимака, чекамо извештај о надзорним снимцима. Ми смо тотално без информација и то нас излуђује - каже додајући да је полиција посвећена решавању случаја: - Истражује се све. Сад су дошли опет до нас у хотел. Ми смо често давали изјаве, стварно су се ангажовали.
Каже и да је нестали Сплићанин недавно завршио економију, а да ради као капетан брода за туристе.
Како је претходно наведено, на себи је имао црну мајицу, панталоне и црне патике са белим ђоном. Има и карактеристичан размак између зуба.
(Телеграф)
ЕКСКЛУЗИВНО! НОВОГОДИШЊИ ИНТЕРВЈУ ПРЕДСЕДНИКА ВУЧИЋА ЗА "НОВОСТИ"
Препоручујемо
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (3)