ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА НЕДЕЉУ, 12. ДЕЦЕМБАР: Снег ће падати у готово свим крајевима Србије

12. 12. 2021. у 01:00

У СРБИЈИ сутра облачно, хладно и ветровито, у већини места са снегом уз формирање снежног покривача, показује најновија временска прогноза.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА НЕДЕЉУ, 12. ДЕЦЕМБАР: Снег ће падати у готово свим крајевима Србије

Фото: Д. Балшић

Време у Србији

Само још ујутру на југоистоку, истоку и североистоку Србије са кишом, која ће брзо прећи у суснежицу и снег.

Највише снега се очекује у западним и централним крајевима и на подручју Хомољских и Кучајских планина.

Дуваће умерен и јак северни и северозападни ветар, понегде са ударима олујне јачине, локално уз стварање снежних наноса.

У већини места температура без већег колебања, од -1 до 2 степена, док ће на југоистоку, истоку и североистоку Србије ујутро бити мало топлије, до 4 степена, током дана у паду, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод.

Време у Београду

У Београду облачно, хладно и ветровито са снегом, уз формирање снежног покривача, израженијег у висим периферним деловима. Дуваће јак северни и северозападни ветар. Температура без већег колебања, око 1 степен.

Временска прогноза за наредну недељу

У понедељак претежно облачно уз слабљење и постепени престанак снега, у Војводини делимично разведравање. Северни ветар биће у слабљењу.

Од уторка до недеље, 19 децембра, умерено до потпуно облачно и хладно, ујутро са мразем и дневном температуром мало изнад 0 степени. У уторак само у планинским пределима провејавање слабог снега, у среду суво, а од четвртка повремено слабе месовите падавине, киша и снег, очекују се углавном јужније од Саве и Дунава.

БОНУС ВИДЕО - ШТА СЕ КРИЈЕ ИСПОД ЦЕНТРА БЕОГРАДА: Изградња тржног центра открила је само део историје нашег града

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута