ПОМОЋ ЗА УЧЕНИКЕ: Министарство просвете доделило стипендије и кредите

Љ.Б.

10. 12. 2021. у 15:19

НА основу Конкурса за доделу ученичких стипендија и кредита Министарство просвете, науке и технолошког развоја у овој школској години стипендираће 12.600 ученика средњих школа, док ће 521 ученик, који се школује за дефицитарна занимања добити кредит.

ПОМОЋ ЗА УЧЕНИКЕ: Министарство просвете доделило стипендије и кредите

ГО ЗЕМУН

Месечни износ стипендије и кредита износи 5.400, динара, а исплаћује се у десет месечних рата. Министарство је за потребе стипендирања и кредитирања ученика обезбедило 764 милиона динара.

На Конкурс за доделу ученичких стипендија пријавило се 20.708 ученика, док се за доделу ученичких кредита пријавило се 539 ученика средњих школа који се школују за неко од дефицитарних занимања. Ученичке стипендије се дају неповратно, док се ученички кредити враћају у случају да ученик не испуни услове прописане конкурсом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

БИВША СФРЈ ЗЕМЉА ШАЉЕ ВОЈНИКЕ НА ГРЕНЛАНД? Официри спремни за полазак, њихов број симболичан - чека се одобрење владе