ТИМ ЗА ШКОЛЕ ДОНЕО ОДЛУКУ: Ево како ће ђаци похађати наставу идуће недеље
ОД понедељка, 13. децембра, у свим основним и средњим школама у Србији примењиваће се први модел наставе, односно ученици ће наставу похађати непосредно, одлучио је Тим за праћење и координисање примене превентивних мера у раду школа.
Фото Танјуг
Према подацима из надзора преузетим из електронског система „Сервис јавног здравља“, које је Министарству просвете, науке и технолошког развоја доставио Институт за јавно здравље „Др Милан Јовановић Батут“, у недељи од 2. децембра до 8. децембра 2021. године број оболеле деце школског узраста од 6 до 18 година је био 1454 (0.19%).
У основним и средњим школама на територији Републике Србије укупно је 13 (0.03%) одељења (16 и мање ученика), која су због најмање три случаја инфекције ученика у одељењу променила начин организације рада са непосредног рада на онлајн наставу у последњих 10 календарских дана.
Укупно је 127 (0.31%) одељења (17 и више ученика) која су због најмање два случаја инфекције ученика у одељењу променила начин организације рада са непосредног на комбиновани модел у последњих 10 календарских дана и 15 (0.04%) група у којима се из комбинованог модела наставе прешло на онлајн (појава три случаја инфекције ученика) у последњих 10 календарских дана.
Тим на недељном нивоу, а на основу података које достављају школе и података из „Сервиса за јавно здравље“, утврђује модел наставе за школе у одређеним јединицама локалне самоуправе.
Препоручујемо
МУП ТРАЖИ НОВЕ СПЕЦИЈАЛЦЕ: Расписан конкурс за пријем у САЈ, ево који су услови
12. 06. 2026. у 11:31
РХМЗ НАЈАВИО НОВУ ПРОМЕНУ ВРЕМЕНА: Ево шта можемо очекивати наредних дана
12. 06. 2026. у 10:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина "одсекла" полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама
У НОЋНОМ нападу дроновима избио је пожар у рафинерији нафте Афипски у руском Краснодарском крају, стратешком енергетском погону који је од почетка рата честа мета напада.
11. 06. 2026. у 15:25
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)