ПОТПИСНАИ УГОВОРИ СА 15 ОСНОВНИХ ШКОЛА: За ученичке задруге четири милиона динара
МИНИСТАР просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић потписао је уговоре са директорима 15 основних школа, које ће од Министарства добити укупно четири милиона динара за унапређење рада ученичких задруга.
Фото Танјуг
Ружић је подсетио да је у октобру објављен нови Правилник о ученичким задругама, којим је олакшано њихово оснивање и функционисање.
- Ове године Министарство је, на два јавна позива, доделило укупно 9,8 милиона динара за подршку ученичким задругама у основним школама, на првом јавном позиву средства је добило 28 установа у укупном износу од 5,8 милиона динара - рекао је министар.
Ружић је истакао да пројекти са којима су се задруге пријавиле, подстичу креативан однос према производном процесу, а неке од њих ће средства искористити за пољопривредну производњу, производњу меда, израду сувенира, 3Д штампање.
Он је да је укупно 112 школа основало ученичке задруге.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)