ДРЖАВЉАНИН СРБИЈЕ НАСТАВЉА ЛЕЧЕЊЕ У ВРАЊУ: Сулејмани преживео аутобус смрти, послат санитет да га довезе из Софије
ЉУЉЗИМ Сулејмани, држављанин Србије који је прошле недеље повређен у тешкој саобраћајној несрећи код Софије, наставиће лечење у Врању, а данас је са њим разговарао амбасадор Србије у Бугарској Жељко Јовић.
Фото: Minko Chernev/BTA Agency Bulgaria via AP/Фејсбук
Јовић је разговарао са Сулејманијем и његовим братом и оцем.
Сулејманију је изгорео пасош, те му је Амбасада у Софији издала путни лист да може да се врати кући, у Србију, наведено је на званичном Твитер налогу Амбасаде Србије у Бугарској.
- Наставиће лечење у Врању, одакле је дошао санитет по њега. Срећно, Љуљзиме, брз опоравак! - поручује се у објави на Твитеру.
Најмање 46 особа је погинуло у саобраћајној несрећи на ауто-путу Софија—Благојевград, близу села Боснек, прошле среде.
До несреће је дошло када се запалио аутобус са северномакедонским регистарским таблицама, који се враћао из Истанбула.
Препоручујемо
ИЗАШЛИ ЖИВИ ИЗ АУТОБУСА СМРТИ: Објављен списак преживелих у трагедији у Бугарској
23. 11. 2021. у 20:00
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)