ГРИП СТИГАО У СРБИЈУ? Огласио се др Кон - позвао на вакцинацију, па говорио о сезони слава
ЕПИДЕМИОЛОГ и члан Кризног штаба Предраг Кон је истакао да не може да се чека 10 дана до две недеље са мерама, те да нећемо видети ефекте ковид пропусница после 22 сата.
Фото: Танјуг/Тања Валић/Депоситпхотос
Ако и дође до успоравања, то ће бити због природног тока, сматра он.
- Прави ефекти могу да се виде ако се та одлука уведе на 24 сата и то ће бити врло чврст став медицинског дела Кризног штаба, не само епидемиолога, него комплетног медицинског дела Кризног штаба усаглашен са министром здравља, а Министарство просвете може да се уклопи у било какве одлуке које би биле синхроне - наводи Кон.
- Упорно сам причао да једино шта човек може засигурно рећи јесу наредне две недеље. Стојимо стабилно на високом нивоу и не види се тренд опадања и мислим да се неће видети све док се не уведу ове мере и значајно повећа обухват вакцинације. Уколико ми то успемо да урадимо до Нове године, доста тога нам зависи и шта ће бити са грипом - објашњава епидемиолог.
Кон истиче да је грип већ потврђен у Хрватској, те да имамо индиректне показатеље да је и код нас.
- У неким серолошким анализама је утврђено да је био код неких људи. Тако да имамо вероватно импортоване случајеве. Како ће се грип понашати када почне да се повлачи ковид, то заиста не знамо и зато поново позивам на вакцинацију против грипа - каже Кон и опомиње да је важно да се прими и вакцина против пнеумокока за најтеже бактеријске инфекције.
Он каже да је велика ствар што се СПЦ огласила и препоручила да се славе одвијају у кругу породица.
- Што се тиче дочека Нове године, ако заживе ковид пропуснице биће речи и о таквим могућностима. Међутим, како смо ми познати као људи који не поштују мере, те да је једина мера коју разумемо потпуна забрана, видећемо шта ће на крају бити. Надам се да ће се то изменити - објашњава Кон.
(Блиц)
БОНУС ВИДЕО: НИКАДА НИЈЕ БИЛО ТЕЖЕ - Репортери "Новости" у црвеној зони ковид болнице у Батајници
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (1)