ТИОДОРОВИЋ: Број оболеле деце у школама можда дупло већи, долазе на наставу болесни!
ЕПИДЕМИОЛОГ и члан Кризног штаба Бранислав Тиодоровић изјавио је данас да је број оболелих ђака у школама широм Србије можда двоструко већи него што је пријављен.
Фото: Танјуг/Зоран Жестић
- Сви из медицинског дела Штаба су подржали колеге педијатре да се уведе барем десетодневни онлајн систем. Скрећемо пажњу да подаци којима располажемо нису добри. На терену је другачија ситуација, јер се не тестирају сва деца. Не пријављује се све како је било, односно, у односу то на пријављен број случајева код деце, може бити да их има чак и дупло - рекао је Тиодоровић за телевизију Прва, коментаришући одлуку да се од понедељка не пређе на онлајн наставу у школама.
Он је додао да деца долазе болесна у школу.
- Наставници пријављују да деца долазе са сумњом на симптоме ковида, али да их родитељи шаљу у школу, јер немају други начин да то реше. Тиме се доводе у опасност сви, и та деца и остали ђаци - додао је Тиодоровић.
Епидемиолог је подсетио и да ће у средњим школама на територији Београда, Врњачке Бање, Ниша и Шапца од понедељка, 25. октобра, примењивати модел комбиноване наставе, према објави Министарства просвете.
БОНУС ВИДЕО - Српска фабрика вакцина
Препоручујемо
ПРВА ЗВАНИЧНА ПОСЕТА: Патријарх Порфирије наставља обилазак Епархије бањалучке
23. 10. 2021. у 08:48
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)