СВЕЧАН ДОЧЕК ЗА ПАТРИЈАРХА: Порфирије прошетао центром Сарајева са епископима и народом (ФОТО/ВИДЕО)
ЊЕГОВА светост патријарх српски Порфирије стигао је у пратњи митрополита дабробосанског Хризостома у Источно Сарајево где су га дочекали градоначелник Љубиша Ћосић и начелници шест градских општина.
Фото: М. Регоје
Патријарха и митрополита дочекали су начелници Источног Новог Сарајева Јован Катић, Пала Бошко Југовић, Трнова Драгомир Гаговић, Источне Илиџе Маринко Божовић, Источног Старог Града Бојо Гашановић и Сокоца Милован Бјелица, као и посланици у Народној скупштини Републике Српске са овог подручја.
Након састанка предвиђене су изјаве за медије, а патријарх се са митрополитом прошетао до Трга Србије и обратио многобројним окупљеним верницима Источног Сарајева.
Његова светост патријарх српски Порфирије јутрос је служио свету архијерејску литургију у Саборној цркви Рођења Пресвете Богородице у Сарајеву.
БОНУС ВИДЕО - ВУЧЕЛИЋ ОДЛИКОВАН ОРДЕНОМ СВЕТОГ САВЕ: Патријарх уручио главном уреднику "Новости" високо признање
Препоручујемо
ПОРФИРИЈЕ: Оно што нас увек чини новима и обнавља нас је вера у Христа
17. 10. 2021. у 15:11
ПАТРИЈАРХ СЛУЖИО ЛИТУРГИЈУ У САРАЈЕВУ: Присуствовао велики број верника
17. 10. 2021. у 11:36
ДОЧЕК ИСПУЊЕН РАДОШЋУ: Почела дводневна посета патријарха Порфирија БиХ
17. 10. 2021. у 07:43
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)