ПОСЛЕДЊА НЕДЕЉА АВГУСТА ОДЛУЧУЈУЋА: Ђерлек - "Тада ће Кризни штаб одлучити шта је најбоље"

ДРЖАВНИ секретар у Министарству здравља Мирсад Ђерлек изјавио је да не може бити постигнут задовољавајућ број вакцинисаних против ковид 19 до краја августа.

ПОСЛЕДЊА НЕДЕЉА АВГУСТА ОДЛУЧУЈУЋА: Ђерлек - Тада ће Кризни штаб одлучити шта је најбоље

Фото: Танјуг/Раде Прелић

Како се наводи, тада ће бити донета одлука о начину одржавања наставе у школама, и да је потребно до тада повећати обим вакцинације.

Ђерлек је за РТС рекао да ће "последња недеља августа бити одлучујућа", и да ће Кризни штаб за сузбијање епидемије коронавируса тада "одлучити шта је најбоље".

Он је о великом броју заражених који се у Србију враћају из земаља у које су ишли на одмор, рекао да је "веома лоше и ризично ићи невакцинисан на летовање и мешати се са грађанима европских земаља где је епидемијска ситуација веома лоша".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

СЛОБОДА КОЈОЈ ЈЕ ТЕШКО ОДОЛЕТИ: Зашто овог лета сви желе да пробају СУП даску?