ДОКТОР КОН О МЕРАМА ПРОТИВ ЕПИДЕМИЈЕ: Проговорио о "Егзиту", па рекао - "Само се надам да неће бити четвороцифрене"

ЕПИДЕМИОЛОГ и члан Кризног штаба Предраг Кон каже да током лета не очекује неке нове мере, већ само разговоре о њиховом спровођењу и евентуалним санкцијама.

ДОКТОР КОН О МЕРАМА ПРОТИВ ЕПИДЕМИЈЕ: Проговорио о Егзиту, па рекао - Само се надам да неће бити четвороцифрене

Фото: ПРинтскрин/ Jutarnji Program TV HAPPY

Он је напоменуо да масовна окупљана, попут Егзита, јесу ризик, посебно за оне који нису вакцинисани.

Кон је подсетио да су за скупове са више од 500 људи потребне дозволе Кризног штаба, што "Егзит" има.

- Потреба за музиком и за забавом, ту су и егзистенцијални разлози, у таквој ситуацији урадили смо једино што је могло да се уради - каже Кон.

Он, ипак, упозорава да је за невекцинисане ризик много већи.

- За невакцинисане то је неприхватљиво, ризик је за њих 30 пута већи - указује Кон, без обзира на све мере предостостожности и тестирања која се спроводе на „Егзиту“.

Кон је напоменуо да смо се опустили и да "поштовање мера није такво какво бисмо желели".

- Већ је јасан пораст, а активност вируса и колики ће пораст заправо бити, зависи искључиво од нашег понашања“, каже Кон.

Он додаје да, како сада стоје ствари, треба да се навикнемо на троцифрене бројке новозаражених дневно.

- Само се надам да неће бити четвороцифрене - упозорава Кон.

(Нова)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички патриот погодио Кијевско-печерску лавру

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру

МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.

15. 06. 2026. у 10:10

Коментари (0)

ОВО И ОНО НА ДОРЋОЛУ: Матија Бећковић на сцени театра хуманости Фондације Mozzart