МИНИСТАР СТЕФАНОВИЋ: Велики приказ снаге наше војске сутра у Крагујевцу
ПОТПРЕДСЕДНИК Владе и министар одбране др Небојша Стефановић позвао је све грађане Србије да сутра дођу у Крагујевац на велики приказ снаге наше војске.
Фото: Министарство одбране
– Поред све опреме и технике, коју сте делимично могли да видите и на данашњој вежби на Пештеру, моћи ћете да видите и оно што војску у Србији чини баш онаквом каква јесте, а то су њени људи. Моћи ћете да видите њене спортисте, пилоте, артиљерце, пешадинце, момке и девојке који ће приказати борилачке вештине и своја знања и умећа – најавио је министар Стефановић.
Министар одбране је рекао да ће на приказу бити и занимљивих садржаја намењених најмлађим посетиоцима.
– Такође млади људи имаће прилику да се ближе упознају са војним позивом и да можда одлуче да нам се придруже. Очекујем да грађани имају један леп дан, да заједно са својим војницима проведу понедељак у Крагујевцу и виде због чега је Војска Србије то што јесте – најчвршћи бедем своје отаџбине, своје једине Србије – поручио је Стефановић.
Министарство одбране и Војска Србије на Видовдан 28. јуна од 12.30 часова организују у Крагујевцу до сада највећи тактичко-технички збор под називом „Отворени дан“ на простору између стадиона „Чика Дача“ и Музеја „21. октобар“ .
На манифестацији ће бити приказано више од 40 система наоружања и војне опреме из домаћег развоја као што су модернизовани тенк М – 84АС2, самоходни артиљеријски системи „нора“, „тамнава“ и „шумадија“, роботизоване земаљске платформе и беспилотне летилице, нова теренска и борбена возила, модернизовани ПВО системи, као и велики број средстава и компонената које производи одбрамбена индустрија Србије.
Пратећи програм обухватиће изложбу наоружања и униформи из Првог светског рата, практичне приказе борилачких вештина као и дресуре службених паса. За најмлађе ту је могућност да се фотографишу са пилотима и припадницима специјалних јединица, маскирају камуфлажним бојама и још много тога.
Војска Србије за окупљене грађане на манифестацији „Отворени дан“ припремиће и чувени војнички пасуљ.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ВУЧИЋ СЕ ОБРАТИО ПОСЛЕ "МУЊЕВИТОГ УДАРА": Моћ Србије на земљи и у ваздуху, купујемо нове беспилотне летелице (ФОТО/ВИДЕО)
27. 06. 2021. у 11:59 >> 13:21
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)