ЗАВРШЕНА СЕДНИЦА КРИЗНОГ ШТАБА: Пред лекарима биле важне одлуке (ФОТО)
СЕДНИЦА Кризног штаба за борбу против вируса корона управо је почела!
Фото: М. Стојановић
Да ли ће бити дозвољена организација матура, свадби и других прослава и окупљања, уз одређене епидемиолошке мере, знаће се пошто епидемиолози усагласе своје ставове.
Пада број заражених
Како показује најновији корона пресек, у Србији је заражено 124 особе у последња 24 часа, од тестираних 8.287 људи.
На жалост, битку са короном изгубило је осам пацијената.
На респираторима се налази 24 пацијената.
Заменик градоначелника Београда Горан Весић јуче је припремио неколико захтева које је упутио Кризном штабу у вези са попуштањем мера. Тражи да се продужи радно време угоститељским објектима до један сат после поноћи, да се дозволи музика до 24 сата, као и да се дозволе извођење наставе у природи и прославе матура, уз поштовање свих протокола.
- Очекујемо да се донесе одлука да се од 21. јуна у Београду, као и у другим локалним самоуправама у којима је вакцинисано више од 50 одсто људи, омогући одржавање конгреса, концерата, свадби, јавних догађаја који до сада нису могли да се одржавају, такође уз поштовање прописаних мера. Градски завод за јавно здравље у договору са Градом Београдом, Новим Садом и ивент индустријом прописао је мере за сваки од одвих догађаја - казао је заменик градоначелника Горан Весић.
Вакцинација
Укупан број датих доза у нашој земљи је 4,988,039
Укупан број грађана који су примили прво дозу и оних којих су примили обе дозе - 2,665,581
Укупан број грађана који су примили обе дозе - 2,322,458
Препоручујемо
ЛОНЧАР УОЧИ СЕДНИЦЕ КРИЗНОГ ШТАБА: Попуштање колико може, нећемо у корист своје штете
14. 06. 2021. у 11:32
НА ГРАНИЦИ КОЛЕКТИВНОГ ИМУНИТЕТА: Тиодоровић - Ситуација боља, али имаћемо још проблема
14. 06. 2021. у 10:30
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (1)