ДАРИЈИ КИСИЋ ТЕПАВЧЕВИЋ ЗАБРАЊЕН ДОЛАЗАК НА КОСМЕТ: Петар Петковић - Упркос најављеној посети Приштина спречила професорку да оде на посао
ПРИШТИНСКЕ власти забраниле су вечерас министарки за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Дарији Кисић Тепавчевић да посети Косово и Метохију, иако је најава за посету послата на време и у складу са свим процедурама, саопштио је директор Канцеларије за КиМ Петар Петковић.
Фото: Танјуг/С:А
Проф. др Кисић Тепавчевић је у склопу својих редовних активности требало да сутра и прекосутра, као професор Медицинског факултета Приштинског универзитета са привременим седиштем у Косовској Митровици, на Катедри за епидемиологију одржи испит студентима треће године.
Професорка Кисић-Тепавчевић је долазак на Косово и Метохију најавила у својству професора, а не у својству министра, наводи се у саопштењу.
- Међутим, власти у Приштини вечерас су без икаквог образложења или разлога, преко приштинског официра за везу одбиле да проф. Кисић-Тепавчевић дозволе сутрашњу посету, којој Приштина на овај начин брутално спречава одлазак на посао. - истиче Петковић.
Истовремено, без образложења је одбијена и молба групе од 39 ходочасника из централне Србије који су за предстојећи викенд желели да обиђу више светиња на Косову и Метохији.
- По среди је наставак бруталног кршења постигнутих споразума о слободи кретања и споразума о посетама договорених и потписаних у Бриселу између Београда и Приштине - поручио је Петковић.
Скандалозном политиком забрана и баријера Приштина по ко зна који пут демонстрира своје антицивилизацијско опредељење и јасно ставља до знања да се противи свему српском.
Очигледно је да приштински политичари на челу са Аљбином Куртијем немају ваљану аргументацију са којом би дошли за преговарачки сто у Бриселу следеће недеље, па се сада служе оваквим потезима који директно поткопавају дијалог.
- Европска унија као гарант потписаних споразума и посредник у дијалогу не сме остати нема на овакве једностране потезе Приштине и очекујем њихову јасну реакцију. - саопштио је вечерас директор канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић.
Ускоро опширније
Препоручујемо
ДАРИЈА КИСИЋ БЕСНА ЗБОГ ЗВЕЗДИНОГ КРШЕЊА МЕРА: "Неодговорно, недопустиво, тужно!"
31. 05. 2021. у 15:50
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)