ДАНИЦА ГРУЈИЧИЋ УПОЗОРАВА НА ТИХИ ГЕНОЦИД: Морамо одмах да кренемо у акцију да нам се не понови Јасеновац
ДИРЕКТОРКА Института за онкологију и радиологију Србије професор др Даница Грујичић нагласила је да је током агресије НАТО-а почињен екоцид, али да од тада траје тихи геноцид на целом Балкану.
Фото ВН
Навела је да је коришћена муниција са осиромашеним уранијумом, касетне бомбе које су забрањене, гађане су привредна и хемијска постројења, а налогодавци су знали да ће доћи до еколошке катастрофе.
– Против Србије и Црне Горе вођен је хемијски и нуклеарни рат, а смртност од малигних болести расте у готово свим балканским земљама. Нажалост, у доказивању свега овога изостала је ефикасност државе – поручила је др Грујичић, наводећи да не смемо више да одлажемо испитивање последица НАТО бомбардовања.
Она каже да је две деценије након бомбардовања могуће доказати узрочно-последичну везу између агресије и пораста оболелих од малигних и ретких болести, рођења деце и животиња с различитим деформитетима.
– Да нам се не би поновио Јасеновац, морамо почети та истраживања сада и наставити их за 10, 20, 40 година јер ће последице бити видљиве генерацијама уназад – поручила је Грујичићева.
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 20:51
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (1)