МИНИСТАР ЛОНЧАР УЧЕСТВОВАО У РАДУ КОНФЕРЕНЦИЈЕ О ЗДРАВЉУ СЗО: Европа још увек није завршила са борбом против вируса корона

Новости онлајн

07. 06. 2021. у 11:26

МИНИСТАР здравља у Влади Републике Србије др Златибор Лончар учествовао је данас на видео конференцији „Roadmap for Health in Western Balkans 21-25“ коју је организовао директор Светске здравствене организације за Европу др Ханс Клуге (Dr Hans Henri P. Kluge).

МИНИСТАР ЛОНЧАР УЧЕСТВОВАО У РАДУ КОНФЕРЕНЦИЈЕ О ЗДРАВЉУ СЗО: Европа још увек није завршила са борбом против вируса корона

Фото: Министарство

Директор СЗО др Клуге истакао је, том приликом, да и поред добрих показатеља, Европа још увек није завршила са борбом против корона вируса, и да сада све земље старог континента морају бити солидарне и заједнички радити на убрзаној и широкој имунизацији грађана.

Поред министара здравља из земаља Југоисточне Европе, видео конференцији присуствовао је и  европски комесар за проширење и суседство Оливер Верхеи (Olivеr Vаrhelyi) који је истакао да након пандемије, у јавном здрављу али и у свим другим областима више ништа неће бити исто.

Верхеи је најавио и програм подршке здравственим системима земаља Југоисточне Европе у вредности од 28 милијарди евра, до 2025.године, у циљу превазилажења последица пандемије и додатног унапређења.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?