ВРАНЕ ПОНОВО НАПАДАЈУ: Ево колико су опасне и како треба да се понашате
ВРАНЕ су опет почеле да нападају наше суграђане, а Слободан Кнежевић из Друштва за заштиту и проучавање птица Србије наводи да у тим ситуацијама треба остати миран...
Фото: Депоситпхотос
Вране нападају када су гладне и када сте у близини њиховог гнезда, а њихово агресивније понашање трајаће до краја јуна.
- Док птићи уче да лете, често испадну из гнезда и управо због тога су вране склоне да нападају како псе и мачке, тако и људе који се налазе близини њихових младунаца. Вране сматрају да су им птићи у опасности и због тога нападају пролазнике - каже Кнежевић и напомиње да суграђани треба да обрате пажњу на паркове, јер се вране најчешће гнезде на високом дрвећу.
Решење је, према његовим речима, враћање птића у гнездо, укоико је то изводљиво или на дрво одакле је младунче пало. У том случају родитељи ће бити мање агресивни према пролазницима.
- Ми смо престали да посматрамо наше окружење, а птица увек упозорава људе, гракће, лети у њиховој близини. Ако знате за такво место где има гнезда, понесите кишобран, и ставите капу, немојте да провоцирате птицу, увек се одаљите од места - истиче он.
(Ало)
Препоручујемо
АКЦИЈА ТРАЈАЛА ПЕТ САТИ: Спасиоци пронашли повређеног мотоциклисту на Сувој планини
30. 05. 2021. у 22:18
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)