ВАЖНА ВЕСТ ЗА ПЕНЗИОНЕРЕ: Пријавите се за бесплатну бању

13. 02. 2023. у 09:29

ИАКО је конкурс за бесплатну рехабилитацију у српским бањама расписан у суботу, данас је први радни дан када најстарији могу да поднесу захтев за ову погодност. Конкурс је отворен до 2. марта, а најважнији услов који пензионери морају да испуне је висина пензионог чека - он не сме да прелази просек, односно 37.809 динара, као и да до сада нису користили ову привилегију.

ВАЖНА ВЕСТ ЗА ПЕНЗИОНЕРЕ: Пријавите се за бесплатну бању

В. Митрић

Право на бесплатну рехабилитацију у здравствено-стационарним установама и бањско-климатским лечилиштима, у трајању од 10 дана, имају корисници старосних, инвалидских и породичних пензија, који имају пребивалиште у Србији. На оглас могу да се јаве и они који су то право остварили применом домаћих прописа и који примају пензију из иностранства, под условом да збир тих примања износи до 37.809 динара.

ПИО Фонд сноси трошкове смештаја и путне трошкове пратиоца слепе особе и пратиоца детета које је остварило право на породичну пензију, а неспособно је за самосталан живот и рад.

Пријаве се подносе удружењима, односно одборима корисника пензија са подручја филијале Фонда на којој заинтересовани има пребивалиште, или у најближој организационој јединици Фонда, уколико пензионер у време подношења пријаве борави ван свог места становања. Чланство у пензионерским организацијама није услов за коришћење овог права.

Ранг листа оних који испуњавају услове за упућивање на рехабилитацију се објављује двадесет првог радног дана од дана истека огласа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (0)