ОБЕЋАЊЕ ПРЕКИНУЛО ПРОТЕСТ: Укинута блокада пута у Андријевици, грађанима због инцидената обећан долазак директора полиције

М. С.

15. 05. 2021. у 19:12

ПОСЛЕ вишесатне блокаде пута од Андријевице ка Беранама и Плаву, она је укинута око 18 часова.

ОБЕЋАЊЕ ПРЕКИНУЛО ПРОТЕСТ: Укинута блокада пута у Андријевици, грађанима због инцидената обећан долазак директора полиције

Фото: М.С.

Пре тога, пар стотина грађана добило је обећање да ће ускоро обавити разговор са директором Управе полиције Црне Горе Зораном Брђанином. 

До блокаде магистрале дошло је после два инцидента са "мирисом" националнизма у околини Андријевице у петак вече, због чега су грађани захтевали долазак Брђанина, који би им гарантовао личну и имовинску сигурност, после паљења аутомобила једном од предводника прошлогодишњих литија у Андријевици Чеду Јелићу и демолирања возила у Грачаници код Андријевице Жељку Перовићу, сину активисте Ново српске демократије Перице Перовића.

Они су устврдили да је ово непријатељски акт усмерен према њима као припадницима српског народа у Црној Гори и верницима СПЦ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ОСЛЕПЕО САД И ИЗРАЕЛ; Нови напади на Техеран; Ирански орешник погодио команду ИДФ; Трамп - Рат у Заливу од 1-10? 15!

ИРАН "ОСЛЕПЕО" САД И ИЗРАЕЛ; Нови напади на Техеран; Ирански "орешник" погодио команду ИДФ; Трамп - Рат у Заливу од 1-10? 15!

НАСТАВЉАЈУ се ваздушни удари на Блиском истоку. САД и Израел настављају да гађају Иран, док иранске снаге узвраћају нападима на израелске градове и америчке базе и дипломатска представништва у региону.

04. 03. 2026. у 06:59 >> 23:01

РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА Орбан: Украјина дигла у ваздух Северни ток, то се не сме поновити са Дружбом

"РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА" Орбан: Украјина дигла у ваздух "Северни ток", то се не сме поновити са "Дружбом"

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан објавио је видео на мрежи Икс у којем је поручио да је мађарска војска распоређена на десетинама локација како би заштитила енергетску инфраструктуру земље. Орбан наводи да постоји претња од могућих украјинских саботажа због тензија око руских енергетских испорука и рата на Блиском истоку.

04. 03. 2026. у 13:43

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

ОД КЊИЖЕВНЕ РЕЧИ ДО ПОЗОРИШНЕ СЦЕНЕ: Признања за Фондацију Mozzart