ПРВИ СРБИН НА ЧЕЛУ НИКШИЋА ПОСЛЕ ОСАМ ДЕЦЕНИЈА: Марко Ковачевић изабран за градоначелника

МАРКО Ковачевић ( Нова српска демократија) нови је градоначелник Никшића, другог по величини града у Црној Гори.

ПРВИ СРБИН НА ЧЕЛУ НИКШИЋА ПОСЛЕ ОСАМ ДЕЦЕНИЈА: Марко Ковачевић изабран за градоначелника

Фото: В. К.

За његов избор била су 22 одборника владајуће већине локалног парламента из коалиција За будућност Никшића, Мир је наша нација и Црно на бијело, а против 12 одборника коалиције За Европски Никшић.

Ковачевић је први Србин који је на челу Никшића после скоро осам деценија.

Рођен је у Никшићу на Дан победе, 9.маја 1988. И најмлађи је изабрани председник Општине у послератној историји.

После злих господара бићемо добре слуге грађанима Никшића, рекао је Ковачевић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Коментари (2)

УЖАСНА ВЕСТ СА ФРОНТА: Терористичке методе Украјине се настављају