УХАПШЕНИ НАПАДАЧИ НА ОФИЦИРЕ ВОЈСКЕ ЦРНЕ ГОРЕ: Комитама прети казна до пет година затвора
10. 04. 2021. у 12:42
ДВЕ особе ухапшене су због напада на војна лица код Богетића пре два дана, сазнају подгоричке "Вијести".

Фото: Фацебоок
Лист наводи да је један осумњичени ухапшен у петак вече, а други јутрос. Очекује се да ће полиција ускоро и званично објавити детаље.
Официр Рајко Чањак и војни доктор Драган Мартиновић нападнути су пре два дана током протеста у Богетићима. Инцидент се догодио у четвртак, када су присталице председника Мила Ђукановића, комите, блокирале пут Никшић-Подгорица, у Богетићима.
Они су зауставии и аутобус који је превозио службенике Војске Црне Горе, а након краће расправе, дошло је и до физичког обрачуна. Чањак је на свомТтвитер налогу објавио фотографију са раскрвареним уснама.
Један од очевидаца рекао је "Вијестима" да су демонстранти након напада легли испред полицијског аутомобила у који су смештени повређени и онемогућили да их одвезу у никшићку Општу болницу.
Према Кривичном законику Црне Горе, за напад на војно лице у вршењу службе у Војсци, а у случају да су војнику нанете лакше повреде, предвиђена је казна и до пет година затвора, наводи лист.
Коментари (0)