ХАОТИЧНА АРМИЈА ЦРНЕ ГОРЕ: Ињац објавила забрињавајуће податке

У ИЗБОРНОЈ 2020. години у Војсци Црне Горе је запослено 110 официра, а интерним огласом у истом периоду ангажовано још 137 лица, саопштила је министар одбране Оливера Ињац.

ХАОТИЧНА АРМИЈА ЦРНЕ ГОРЕ: Ињац објавила забрињавајуће податке

Фото: Принтскрин

- Ради поређења, 2017. године примљено је 78 лица, 2018. године 110, 2019. године 139,  2020. године 268 лица. Оно што је главна карактеристика је чињеница да није постао план за ангажовање тих лица - казала је Ињац у Скупштини Црне Горе, одговарајући на посланичка питања.

Она је нагласила у запошљавању није било никаквих претходних припрема, те да за више од 100 уговора Министарство финансија уопште није дало сагласност!

- Све то се на финансије рефлектовало хаотично - нагласила је Ињац, потврдивши да је повећан број подофицира од 2017. до краја 2020. и постоји објективна забринутост да ли је процес спроведен транспарентно. Навела је да је успостављен систем оцењивања подофицира што ће омогућити да се разматра њихов даљи статус у Војсци.

- Тренутно има 745 подофицира. Према ономе што је статистика у Министарству одбране, у 2020. је 110 подофицира запослено - рекла је Ињац, додајућу да је током прошле године интерним огласом ангажована 137 особа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?