ДАН ЖАЛОСТИ У ХЕРЦЕГ НОВОМ: Сећање на преминуле од короне и вакцинација
У ЗНАК сећања на све жртве корона вируса и годишњицу од смрти прве особе у Херцег Новом, понедељак, 22. март проглашен је према одлуци председника општине Стевана Катића за Дан жалости.
Фото: В. Вујновић
Епидемиолошка сигуација у граду је незнатно боља него у претходном периоду када је дневно било између 30 и 40 инфицираних. У херцегновском Дому здравља почела је вакцинација а против Ковида 19 вакцинисани су прво медицински радници потом и 225 мештана старијих од 80 година. Према речима вд директора, др Горана Комара за имунизацију се пријавило 305 Новљана те старосне доби.
- Вакцинисани су кинеском вакцином и процес ће бити настављен у понедељак, 22.марта, казао је др Комар.
Фото: В. Вујновић
Међу преминулима од короне је и неколико угледних Новљана из света уметности. Њима и њиховим колегама преминулим у кратком периоду Новљани су на специфичан начин одали посебно признање. Са херцегновске културне сцене отишли су Зоран Живковић, продуцент, поуздана карика у организацији скоро свих новских фестивала, тиха, нежна али снажне речи песникиња Винка Перишић и Драгољуб Ђуричић чије су бубњеве на шест хиљада концерата слушали широм света. Пре њих напустили су нас истрајни заљубљеници у Херцегновско позориште, један мајстор сценографије, маски и костима, други мајстор светла и музике Живко Пеулић Квале и Перо Дубанек, а пре њих и светски позната диригенткиња, рођена Новљанка Дара Матић Маровић. У знак трајног сећања у име свих грађана Херцег Новог постављени су на главном градском тргу панои са њиховим фотографијама и једноставном поруком Хвала.
Препоручујемо
КАЗНИТИ ЗЛОЧИН ПРОТИВ ЈАВНОГ ЗДРАВЉА! СНП Црне Горе о захукталој афери "респиратор"
19. 03. 2021. у 20:57
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (0)