СТИГАО "СПУТЊИК В" ИЗ СРБИЈЕ У ЦРНУ ГОРУ: Авион са 2000 доза стигао у Подгорицу!
АВИОН са 2.000 доза руске Спутњик В вакцине стигао је из Србије на подгорички аеродром.
Фото: Принтскрин
Премијерка Србије је рекла да јој је изузетно задовољство што је у Црној Гори и што може да уручи овај поклон.
- Донела сам прве дозе 2000 вакцина, и видећемо се ускоро када будемо донели и ревакцину. Ово не делује као велика количина вакцина, али је довољна да се имунизују или здравствени радници у црвеној зони или у геронтолошким центрима. Ово је за прву линију одбране и помоћи ће вам у борби са коронавирусом - рекла је Брнабић.
зразила је дивљење и Црној Гори на томе како се бори са овом опаком болешћу.
Авион са вакцинама дочекао је премијер Црне Горе Здравко Кривокапић.
- Исказујем захвалност држави Србији што нам је донела најдрагоценији поклон. Здравље је изнад свега, а солидарност пре свега. Могу само да кажем да су грађани Црне Горе дуго исчекивали када ће доћи вакцине, и ево вечерас смо и то дочекали - рекао је Кривокапић.
Како каже, драго ми је што је премијерка Ана Брнабић вечерас ту, и да се нада да ће се следећи пут наћи лепшим поводом. Такође, изразио је захвалност грађанима Србије, који су се одрекли својих вакцина и упутили грађанима Црне Горе.
- У нади да ће ово бити нови почетак развоја наших односа, који су били у застоју, верујем да ћемо их развијати и убудуће да ће бити све бољи - рекао је Кривокапић.
Премијерка Србије Ана Брнабић најавила је раније да је Спутњик В најближа за регистрацију у Црној Гори, као и да су гледали да буду прагматични.
Брнабић је оценила да на донацију не гледа као на политичко већ здравствено питање и поручила да је лако бити солидаран у лака времена.
- Поносна сам што је Србија довољно солидарна. Ми у овом тренутку имамо довољно вакцина да вакцинишемо неких 850.000 људи, с тим што нам додатне вакцине стижу у наредних неколико дана - рекла је Брнабић.
Наредних дана очекује се још 2.000 доза.
У Црној Гори свакодневно расте број умрлих и заражених корона вирусом. Данас је број оболелих 8.636, умрло је 11 особа, а укупно 910 током епидемије.
Најгора ситуација у односу на број становника је у Тивту и Будви где су уведене оштрије мере.
Препоручујемо
МИРЈАНА ПАЈКОВИЋ МОЖЕ ДА НАКРИВИ КАПУ: Најновија вест после велике афере
20. 03. 2026. у 19:16
АЦО ЂУКАНОВИЋ ИЗЛАЗИ НА СЛОБОДУ: Суд у Никшићу прихватио јемство од 5 милиона евра
20. 03. 2026. у 15:12
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (6)