ГРАДОНАЧЕЛНИК УЛЦИЊА ЋЕ СЕ БРАНИТИ СА СЛОБОДЕ: Нрекић оштетио буџет за више од 320.000 евра!

Б.Дабић

18. 01. 2021. у 20:31

ПРЕДСЕДНИК Општине Улцињ Љоро Нрекић и његови сарадници, ухапшени због сумње за партијско запошљавање, браниће се са слободе.

ГРАДОНАЧЕЛНИК УЛЦИЊА ЋЕ СЕ БРАНИТИ СА СЛОБОДЕ: Нрекић оштетио буџет за више од 320.000 евра!

Фото ИН4С

Осим Нрекића данас су ухапшени: Сеад Османовић, секретар Секретаријата за финансије Општине Улцињ и шеф Општинског одбора (ОО) Демократске партије социјалиста (ДПС) Улцињ, Мустафа Горана, секретар Секретаријата за комуналне ђелатности и заштиту животне средине, Саубих Мехмети, директор Службе за заштиту и спашавање,  Милазим Мустафа, секретар Комуналне полиције и бивши предсједник Скупштине Општине Улцињ.

Након што су цели дан провели у полицији, и у касним послеподневним сатима приведени у Основно државно тужилаштво, након што их је тужилац саслушао Нрекићу и његовим сарадницима није одређено тужилачко задржавање. Сви се терете за несавестан рад у служби.

Нрекић се сумњичи да је прошле године без сагласности министарства финансија омогућио незаконито запошљавање у Општни Улцињ чиме је буџет општине оштећен за преко 320.000 евра колико су износиле плате запослених за десет месеци.

Функционер ДПС-а се терети да је у кабинету општине запослио 11 људи, а за остале дао сагласност да се ангажују по Уговору о привременим и повременим пословима у општинским службама и то за послове из редовне надлежности тих органа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута