АНДРИЈА МАНДИЋ: Ђукановић је мислио да може да пронађе неку пукотину, 20. јануара ће се десити оно што је једино природно
ЈЕДАН од лидера Демократског фронта Андрија Мандић каже да ће 20. јануара на ванредној седници црногорског парламента бити изгласани сви закони које је председник Мило Ђукановић вратио на поновно одлучивање, међу којима су и измене Закона о слободи вероисповести.
Андрија Мандић / Фото Танјуг
Он је на ТВ Пинк рекао да ће се 20. јануара десити оно што је једино природно, а то је да ће поново бити изгласани сви закони који су враћени на поновно одлучивање и да ће Ђукановић бити дужан да их потпише.
Мандић каже да је влада Здравка Кривокапића мислила да ће након изгласавања ових закона Ђукановић урадити оно на шта га обавезује Устав Црне Горе, а да се испоставило да је Ђукановић проценио да ту може да пронађе неку пукотину и веровао је да може тако да уздрма парламенарну већину.
Враћање закона на поновно одлучивање парламенту види као покушај рањавања парламентарне већине, али и процењује да нова влада има довољно снаге и одговорности, као и апослутну подршку народа Црне Горе да процес који је почео 30. августа доведе до краја, односно да демонтира "мафијаски режим" Мила Ђукановића.
То што се доводи у питање и избор појединих посланика Мандић види као једну класичну опструкцију и покушај да се неким правним играма смањи број посланика Скупштине Црне Горе.
- Тај покушај да се парламентарној већини одузме један посланик била је потпуно глупа акција и врло брзо ће се 20. јануара потврдити да је то била само једна немогућа мисија", навео је Мандић.
Каже да Демократски фронт у времену које је пред нама мора да почне да тражи заједнички језик са Кривокапићем и људима из владе на оној платформи за коју су гласали грађани.
Мандић је рекао да на локалним изборима у Никшићу 14. марта све што се радило 30. августа треба потврдити на тим изборима и убедљиво победити.
Сматра да ће то бити избори који превазилазе локални амбијент.
Поводом недавног хапшења никшићког бизнисмена Брана Мићуновића, Мандић каже да се још није утврдила истина у вези са његовим хапшењем.
- Користи су имали и они који су га хапсили, а свакако је имао Бране Мићуновић јер му је био одузет алат са којим је требало да заузима манастире - рекао је Мандић.
Каже да су очекивали да се ради о озбиљно смишљеној акцији, али да се испоставило да је то било једно до оних рутинских хапшења каквих сваког дана има у Црној Гори.
Препоручујемо
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)