СПАРТАНАЦ СЕ БРАНИ СА СЛОБОДЕ Будванин ухапшен јер је организовао јавно окупљање
У ТРИ црногорска града, током викенда санкционисано је шест лица због кршења мера Националног координационог тела за заразне болести.
Фото: Б.Д.
Лица су санкционисана у Тузима, Беранама и Будви.
Према наводима из Управе полиције, у Будви је једно лице меру прекршило на начин што је организовало јавно окупљање.
Службеници Центра безбедности Будва су у недељу вече ухапсили Божу Радовића Спартанца (50) из Будве, због сумње да је извршио кривично дело непоступање по здравстевним прописима за сузбијање опасне заразне болести.
Он је уз кривичну пријаву приведен државном тужиоцу у Основном државном тужилаштву у Котору. Током саслушања он је признао да је организатор окупљања. Пуштен је да се брани са слободе.
Он је путем друштвених мрежа позвао и организовао окупљање око 80 грађана код стадиона „Могрен“ супротно мери која је донета од стране Националног координационог тела за заразне болести.
-Четири лица у Тузима су прекршила меру забране изласка из објекта становања у прописаном времену, једна особа у Беранама је прекшила меру самоизолације - саопштено је из Управе полиције
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)