ПРОТЕСТ ЗБОГ ХАПШЕЊА СВЕШТЕНИКА: Грађани се окупили испред Центра безбедности Бар, у току је саслушање

Б.Д.

08. 11. 2020. у 19:58

НЕКОЛИКО десетина грађана окупило се вечерас око 19 сати испред Центра безбедности Бар у знак протеста због хапшења свештеника Јована Пламенца (64) и његовог сина Крста.

ПРОТЕСТ ЗБОГ ХАПШЕЊА СВЕШТЕНИКА: Грађани се окупили испред Центра безбедности Бар, у току је саслушање

Фото: Б.Д.

Окупљени грађани наводе да траже од полиције да пусте Пламенце да се брани са слободе.

Након протеста испред зграде ЦБ Бар неколико дестина грађана се упутило испред зграде Основног државног тужилаштва у Бару.

Портал Бар сазнаје да је у току саслушање код дежурног тужиоца Основног државног тужилаштва у Бару

Подсетимо, свештеник Јован Пламенац и његов син Крсто лишени су слободе данас, а на терет им ставља кривично дело повреда гроба. Они су осумњичени за скрнављења гробнице митроплита Арсенија Пламенца у манастиру Горњи Брчели („Манастир Петровића“) .

У црмничком селу Брчели догодио се несвакидашњи инцидент у суботу када су мештани открили да је раскопана гробница митроплита Арсенија Пламенца који је сахрањен у порти манастира у Горњим Брчелима пре 300 година. За сада нема потвде да ли је неко имао дозволу за ексхумацију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ПРЕКО НОЋИ ЈЕ НЕСТАЛО Боби пропао бизнис