МАЈА СЕ ОДРЕКЛА ОГРОМНОГ НОВЦА ДА БРАНИ СВЕТИЊЕ: Јунакиња из Црне Горе неће да ћути док газе српство и правосљавље
ОДБРАНА светиња Српске православне цркве у Црној Гори родила је много јунака, а међу њима и Мају Чабаркапу из Пљеваља, докторанда микробиологије на Природно-математичком факултету Универзитета Црне Горе у Подгорици.
Фото: В. Н.
Њена одлука да раскине Уговор о додели стипендије за докторска истраживања вредан 52.560 евра експлодирала је у региону, а посебно гест да неутрошени новац који поседује на рачуну од стипендије који је до сада примала у износу од 4.760 евра, подели онима којима може бити од користи!
О овој одлуци Маја је обавестила министарку науке у Влади Црне Горе, Сању Дамјановић, док је на "Фејсбуку" написала да "старим" новцем који има на рачуну жели да помогне људима у невољи.
"Уколико вам треба новац за храну или да платите казну што су вас прогонили на правди Бога и кажњавали за заставе, за фарбу за цртање тробојки, за материјал за крстове, за мајице, за спонзорисање објава или за било коју другу идеју (активност) за одбрану православља у Црној Гори - јавите ми се у инбокс. Сва сума вам је на располагању!", написала је Маја.
И би тако! Одмах је прешла са речи на дела и кренула у акцију.
- Многи су ме звали, и многима сам помогла. Додуше, остало је још нешто мало новца на рачуну, па ако још неко има проблем који могу "покрити" нека ми се јаве - каже, за "Новости", Маја. - Звала ме једна муслиманка, рекла да иде у манастир Острог и казала да су јој паре потребне за лек детету. Некоме сам помогла да купи патике, донирала сам једној нестраначкој групи, дала паре за подизање бетонског крста у Пљевљима који ће бити постављен на месту где су тробојке цртане и брисане...
Фото: В. Н.
Муку тешког живота појединих социјално угрожених породица Маја је и те како осетила, али је својом помоћи бар накратко олакшала животне проблеме.
Дала паре за подизање бетонског крста у Пљевљима
- Звала ме једна жена из Сутомора, представила се као чистачица, која има једно дете, уз то још и болесно. Одмах сам јој помогла, као и једном ходочаснику који је морао да плати казну. Помогла сам и породици из Пљеваља, а део средстава са рачуна проследила сам мајци и брату који има двоје деце. И мени је требао новац за неке мање активности - такси услуге, аутобуске карте и слично. Значи, нисам се понашала у ставу да ја од тог новца нећу узети ни цент, него сам га распоредила колико је могуће у толиком износу - додаје Маја.
ДА СЕ НАРОД ПРОБУДИ
- САМО да се хоће народ пробудити, и да променимо тренутно устројство, па да се опет вратим свом свакодневном животу - прижељкује Маја Чабаркапа.
На питање "Новости" како је донела одлуку да раскине Уговор о додели вредне стипендије од преко 50.000 евра, каже кратко - спонтано!
- Из револта због односа државе према вери православној, светињама нашим. Не желим да имам било какве везе са влашћу која затире и српство и црногорство. Чашу жучи прелило је усвајање Закона о слободи вероисповести. Мени моја духовност, част, људско достојанство, разум и патриотизам не дозвољавају да ћутим и самим тим суделујем у покушајима затирања мог српског народа и мог православља у Црној Гори - каже хероина из Пљеваља, Маја Чабаркапа.
Препоручујемо
ПЉЕВЉАСКИ ОДБОР ЗА ОДБРАНУ СВЕТИЊА: Прогон здравствених радника због подршке цркви
21. 07. 2020. у 15:25
ПОРУКА СПОРТИСТА ЦРКВИ У ЦРНОЈ ГОРИ: Ево ко је све потписао подршку Митрополији
09. 08. 2020. у 18:34
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (15)