ОНА ЈЕ ПОГИНУЛА У НЕСРЕЋИ У БУДВИ: Маја је била ћерка градоначелника Шљиванчанина
СУДИЈА за истрагу которског Основног суда Шпиро Павићевић саслушао је М. С. (17), рођеног у Новом Саду са пребивалиштем у Београду, и одредио му притвор до 30 дана
Фото: Вук Лајовић
Он је осумњичен да је у суботу, на отвореном мору између Шкољића и Могрен плаже глисером изазвао несрећу у којој је настрадала службеница црногорске полиције Маја Шљиванчанин (31).
Реч је о ћерки некадашњег градоначелнка Жабљака Исаила Шљиванчанина. У истој несрећи повређен је и њен вереник Владан Станишић, који се налазио са њом у барци, на коју је налетео глисер. Осморо путника на глисеру прошло је без повреда.
Осим судије Павићевића и тужиоца, саслушању су присуствовали представник Центра за социјални рад и малолетников отац као законски заступник.
Према сазнањима "Новости", седамнаестогодишњак је током саслушања био у шоку и мало шта је успео да исприча судији о томе како је дошло до трагедије.
- Младић је рекао да није видео барку испред себе и да не зна како се догодила несрећа. Казао је и да је прошлог лета добио дозволу за управљање чамцем, коју му је издала Лучка капетанија Котор - додаје саговорник "Новости". Малолетнику je одређено задржавање због сумње да је извршио тешко дело против безбедности саобраћаја, као и изазивање опште опасности.
Како сазнајемо, вештак поморске струке тек треба да утврди да ли је М. С., на основу добијене дозволе, могао да управља глисером који је учествовао у удесу на отвореном мору.
М. С., који би од септембра требало да крене у четврти разред гимназије у Београду, према првим резултатима истраге, из засада неутврђених разлога, управљајући глисером прешао је преко барке у којој су се налазили Владан Станишић и Маја Шљиванчанин, након чега је барка потонула. Оба пловила су се кретала од острва Свети Никола ка Јазу, а после судара, барка се преполовила и потонула. Повређени Станишић је покушао да спасе девојку, али је она настрадала на месту удеса.
Из Управе поморске сигурности су нам саопштили да пружају сву помоћ како би се утврдило како је дошло до несреће. Начелник за надзор и контролу поморског саобраћаја у Управи поморске сигурности Жарко Лукшић каже да је изузет снимак плеј-бека саме поморске несреће.
- Ми смо одређени материјал по налогу националног истражитеља за поморске несреће припремили и очекујемо званични захтев од Тужилаштва где ћемо наравно све те материјале дати на увид - казао је Лукшић.
ПРАМАЦ БИО ПОДИГНУТ?
ПРВИ резултати истраге, како сазнајемо, указују да би један од узрока поморске несреће могла да буде неприлагођена брзина глисера који је ударио у барку.
Глисер плови под америчком заставом и има регистрационе папире државе Делавер, где је означен као моторни чамац. Незванично се сазнаје и да је глисер највероватније развио брзину од око 23 чвора на сат, да су се свих осморо путника, непосредно пре несреће, налазили на крми, због чега је прамац пловила, највероватније, био подигнут што је смањило видно поље младићу који је управљао.
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (11)